Jau keletą mėnesių socialinėse platformose trys moterys – kosmetikos kūrėja Justė Pinkevičienė, sportininkė Jolanta Verseckaitė bei grožio klinikos įkūrėja Agnė Černičenko aktyviai griauna mitus susijusius su kosmetika, sportu, grožiu susijusius mitus bei dalijasi pačių išbandytais naudingais patarimais.

Jūsų kraujas – atsakymas į daugelį klausimų

Jau 15 metų sveikatos ir grožio srityje dirbanti Agnė Černičenko kviečia odą patikėti profesionalams: – „visų pirma teisingai įvertinkite odos būklę su specialistu. Gal paaiškės, jog jūs visus metus labai kruopščiai rūpinotės savo oda ir pastaroji yra puikios būklės. Tuomet šiuo itin įtemptu laikotarpiu leiskite sau tiesiog pasimėgauti veido masažu.

O jeigu paaiškėja, jog pasitvirtino dažniausios šio šaltojo laikotarpio problemos – stipriai išsausėjusi, skaistumą praradusi odą – atlikite intensyvaus drėkinimo, galite ir injekcines drėkinimo procedūras“ – patirtimi dalijasi ji bei primena: kartais atsakymai į grožio klausimus tiesiog mūsų pačių kraujas!

Kremai, kaukės, serumai, masažai. Kartais taip stengiamės puoselėti savo grožį išoriškai, kad visai pamirštame mūsų vidinius grožio „varikliukus“. Dažnai kraujo rodikliai gali padėti atskleisti ne tik slenkančių, silpnų plaukų priežastis, bet ir mūsų odos būklę. Kraujo rodikliai itin svarbūs ir stabdant mūsų odos senėjimo procesus. Rekomendacija – kraujo tyrimą verta atlikti bent du kartus per metus.

Dažnai darbo reikalais keliaujanti Agnė dalijasi dar vienu vertingu patarimu –„po ilgos dienos, ar skrydžių lėktuvu jautiesi, lyg pėdos netilptų į batelius? Vakare skaitydama knygą ar besimėgaudama arbatos puodeliu nepatingėk padėti kelias pagalves po kojomis, bei pakelk jas 10-15 cm aukščiau. Taip suaktyvinsi kraujotaką, sumažinsi kojų patinimą bei nuovargį. Šis nedidelis įprotis – prevencija prieš venų varikozę bei kraujagyslių ligas“ – pataria A. Černičenko.

Sportas gerina ne tik kūno formas, bet ir miego kokybę

Sportininkė ir trenerė Jolanta Verseckaitė teigia, kad rasti laiko sportui visuomet įmanoma. Bet ką daryti moterims, teigiančioms priešingai? Patarimas jums: išbandykite 10 minučių mini treniruotes/mankštas išskaidytas per visą dieną.

• Atlikite keletą jogos pratimų atsikėlus ryte.
• Išeikite pasivaikščioti per pietų pertrauką ir esant galimybei, būtinai lipkite laiptais, o ne kilkite liftu.
• Vakare skirkite 10 minučių jėgos treniruotei.
• Atsigulus į lovą nepamirškite tempimo pratimų, kurie pagerins jūsų miego kokybę.

Kodėl verta pabandyti? Nes per visą dieną sukauptos mini treniruotės turi tą pačią naudą kaip įprasta treniruotė sporto klube.

Profesionali lengvaatletė, daugkartinė Lietuvos čempionė bei asmeninė trenerė klausia: „ar nuomonių formuotojai dalinasi patikima informacija su savo sekėjais?

„Nors dauguma iš mūsų skeptiškai žiūrime į socialinių tinklų pateiktą turinį, visgi dalis žmonių būtent šioje erdvėje ieško mitybos specialistų, kurie padėtų atsikratyti papildomų kilogramų. Dažna priežastis – stulbinančios nuotraukos „prieš ir po“. Glazgo universiteto atliktas tyrimas parodė, jog tik vienas iš devynių JK tinklaraštininkų (teikiančių mitybos programų paslaugas ir turinčių virš 80 000 sekėjų) pateikia tikslią ir išsamią informaciją.

Šis tyrimas patvirtina socialinės erdvės galią ir atsakingo pasirinkimo svarbą. Mitybos planai turėtų būti sudaryti pagal mediciniškai pagrįstus kriterijus, o ne tik pagal nuomonės lyderio asmenines patirtis.Nepamirškite: tinklaraštininkai gali laisvai reikšti savo nuomonę, tad visą atsakomybę už savo pasirinkimus turėsite prisiimti patys“ – primena J. Verseckaitė.

Svarbiausia neišsisukinėti ir nemeluoti sau

Viena iš Lietuviškos kosmetikos kūrėjų Justė Pinkevičienė itin drąsiai atskleidžia kremų gamybos užkulisius bei niuanus bei klausia: – kiek kartų per savaitę palepini savo veidą kauke?

„Sakai neturi laiko? Nemeluok pati sau ir „multitaskink“ – leisk kaukei veikti kol darbuojiesi, žaidi su vaiku ar gamini valgyti. Lyginant su tavo kasdienine kosmetika kaukės pasižymi didesne aktyvių komponentų koncentracija. Taigi, jei pavyktų kauke veidą palepinti 1-2 kartus į savaitę (įvertink, ar šiuo metu oda nėra išjautrėjusi – tokiais atvejais, svarbu, kad ji nebūti veikiama aktyviomis kosmetikos priemonių medžiagomis per dažnai) rezultatą tikrai pajustum. Taigi MARŠ dėtis kaukės“ – skatina Justė bei atkreipia dėmesį į dar vieną itin svarbų odos priežiūros ypatumą: „dermatologai bei kosmetologai neretai atkreipia dėmesį, jog veido švara viena svarbiausių sąlygų sveikai odai.

Nakties metu mūsų odoje vyksta patys aktyviausi atsinaujinimo procesai. Atrodo kaip ir nieko „purvino‘‘ neveikiame, tačiau mūsų oda po grožio miego vis tiek sukaupia nešvarumų. Pastarieji nugula ir ant mūsų pagalvės užvalkalų. Taigi patartina pagalvės užvalkalą keisti bent kelis kartus per savaitę. Būtų tobula, jei jis būtų šilkinis. Miegant ant šilkinio pagalvės užvalkalo veido oda naktį veikiama itin švelniai – tai itin svarbu ne tik sausaodėms, bet toms, kurios jeigu gali, tai viena raukšlele turi mažiau. Šilkinį užvalkalą mėgsta ir mūsų plaukai, mat šilko struktūroje atrandama tokio pat baltymo kaip ir mūsų plaukuose. Tai leidžia plaukus apsaugoti nuo papildomo jų išsausėjimo“ – patirtimi dalijasi Justė.

Taip pat moteris atskleidžia dar kelias savo pačios naudojamas gudrybes:

Geri kavą ir pasiremi smakrą ranka? Ši priminimas Tau: nepriekabiauk prie savo veido odos nuolat ją liesdama. Įspėk savo drauges, vyrą ar kitus šeimos narius, kad pastebėję šį Tavo įprotį liestis prie veido odos (atsiremti ranka, nevalyvai pakrapštinėti spuogelius, ar tiesiog pademonstruoti pvz. savo nuovargį perbraukiant ranka veidą) Tave tiesiog sugėdintų. Žinoma, stenkis būtu savarankiška ir kontroliuok save nuolat ir pati, nes užtikrinti tobulą rankų švarą itin sunku. Taigi rizikuojate nereikalingais spuogeliais, pablogėjusia odos būkle ar tiesiog sugadintu makiažu.

Skaitydama šį tekstą griebk kremą ir patepk juo rankas. Būtum pavyzdinga pirmūnė jei atrastum ir nagų odelių aliejuką. Maisto gamyba, namų ruoša ar tiesiog pamirštos pirštinės geriant kakavą prie miesto eglės, nuolatinis jų plovimas mūsų rankos aktyviausios dalyvės – visur ir visada, taigi nuolat veikiamos išorinių veiksnių, todėl jomis būtina rūpintis itin atsakingai.

Tad svarbiausia netingėti, nemeluoti sau bei neišsisukinėti – kūną turime vieną vienintelį ir jį mylėti ir puoselėti būtina jau dabar.