Apie intymių zonų problemas ir jų sprendimo būdus kalbama retai ir nedrąsiai, ta iau „Perfectus Clinica“ įkūrėja ir vadovė Agnė Černičenko atvira – šios problemos labai rimtos, dažnos ir jas išties būtina spręsti. Apie „nepatogias“ problemas ir jų sprendimo būdus – interviu su Agne.

Agne, kas yra estetinė ginekologija?

Pastaraisiais dešimtmečiais vis labiau populiarėjant neinvazinėms grožio procedūroms, Amerikos plastikos chirurgams kilo mintis, kad tos pačios procedūros gali būti taikomos ir genitalijoms. Savo laiku tai buvo tikra revoliucija medicinos moksle, pripažinimo ši sritis sulaukė ne iš karto.

Estetinė ginekologija – tai ginekologijos ir plastinės chirurgijos sritis, kuri sėkmingai kovoja su anatominiais ir funkciniais lytinės sveikatos pakitimais bei sutrikimais, – toli gražu ne tik estetika. Estetiniai lyties organų pokyčiai, nekokybiškas, skausmingas lytinis gyvenimas, drėgmės praradimas, šlapimo nelaikymas, komplikacijos po gimdymo – tik dalis problemų, kurias efektyviai sprendžia estetinė ginekologija.

Kaip manote, kodėl moterys vis dar gėdijasi apie tai kalbėti?

Kalbant šia tema vis dar pasitaiko skeptiškų komentarų, tačiau pasauliniuose kongresuose estetinei ginekologijai skiriama labai daug dėmesio. Lietuviai – kuklesni, santūresni, todėl natūralu, kad kai kurios temos yra nepatogios, o procedūros „įsivažiuoja“ lėčiau, pavyzdžiui, kaimyninėje Latvijoje estetinės ginekologijos poreikis yra gerokai didesnis. Apskritai, estetinė ir rekonstrukcinė ginekologija – gana nauja sritis, labiausiai pažengusi JAV ir Italijoje. Būtent šiose šalyse atliekama daugiausia estetinės ir rekonstrukcinės ginekologijos procedūrų. Šių dienų moteris rūpinasi savo gyvenimo kokybe ir nori jaustis visapusiškai gerai: palaikyti puikią kūno būklę, nejausti diskomforto po natūralaus gimdymo ar dėl amžiaus, todėl, neabejoju, greitai apie tai kalbėsime laisviau ir be gėdos jausmo.

Estetinė ginekologija – mada ar sveikata?

Estetinė ginekologija – ne mada, o būdas pagerinti gyvenimo kokybę. Yra keli skirtingi lygiai, kuriuos reikia atskirti, – gyvenimo kokybė, lytinio gyvenimo kokybė ir simptomas, pavyzdžiui, skausmas. Jį būtina gydyti. Jei gerai jaučiamės, esame visapusiškai sveikos, galime mėgautis kokybišku lytiniu gyvenimu ir būti laimingos. Ar galime tai vadinti mada? Pasauliniuose kongresuose ir konferencijose aiškiai įvardijamos problemos, apie kurias mes, moterys, nedrįstame prasitarti nei savo vyrui, nei draugei, nei gydytojui, todėl kenčiame dešimtmečius. Moterys atsisako sporto (nes diskomfortas trukdo judėti), turi nekokybišką seksualinį gyvenimą, o pasekmės labai rimtos – psichologinės ligos, skyrybos ir kitos problemos. Moterys turi gamtos dovaną gimdyti vaikus, bet tai nereiškia, kad su šia dovana turi būti atimta galimybė laisvai ir kokybiškai gyventi. Lytinis grožis ir sveikata tiek pat svarbus kaip dantų higiena ar odos valymas.

Kokios procedūros – pačios aktualiausios?

Aktualiausia tai, kas kiekvienai individualiai trukdo jaustis laisvai ir nevaržomai. Vienoms moterims svarbu atstatyti nepatogumus po gimdymo, pavyzdžiui, šlapimo nelaikymą, kitos jaučia diskomfortą dėl sumažėjusio audinių tūrio, trečios siekia geresnio seksualinio gyvenimo. Galbūt išskirčiau lytinių lūpų korekciją (atstatymą) hialurono rūgšties (HR) užpildais ir makšties atjauninimą HR užpildais arba PRP (trombocitais papildyta plazma).

 
 

Papasakokite apie šias procedūras plačiau.

 

HR injekcijomis lytinėms lūpoms atkuriamos natūralios apimtys ir formos, kurios su laiku buvo prarastos ir gerai neatlieka savo funkcijų. Injekcijos padidina elastingumą, drėgmę, seksualinį jautrumą ir pagerina estetinį vaizdą. Po makšties atjauninimo procedūros padidėja jos apimtis, stangrumas, elastingumas ir drėgnumas, dėl ko padidėja fizinis komfortas ir pagerėja seksualiniai potyriai. PRP injekcijos intymios zonos srityje pagerina intymios zonos būklę, sumažina sausumą, padidina jautrumą, gali pagerinti lytinio gyvenimo kokybę.

 

Nuotraukoje – „Perfectus Clinica“ įkūrėja ir vadovė Agnė Černičenko

 

Kokias dar konkrečias problemas sprendžia estetinė ginekologija?

 

Sprendžia begalę rimtų sveikatos problemų. Drėgmės atstatymas po onkologinių susirgimų. Šlapimo nelaikymo ir pratekėjimo problemos, dažnai pasireiškiančios moterims po gimdymo ir menopauzės metu, išsprendžiamos hialurono rūgšties užpildais. Po G taško augmentacijos padidėja G taško apimtis, todėl išauga pasitenkinimas seksualiniu gyvenimu. Šiandien svarbu ir estetinė išvaizda, mes tobuliname veidą, kitas kūno dalis, bet genitalijos yra tabu? Kodėl ši kūno dalis negali būti tobulinama? Rinkoje jau yra preparatų, pavyzdžiui, NEAUVIA INTENSE ROSE, sukurtų specialiai intymios zonos problemoms spręsti.

 

Ar šios procedūros tinkamos kiekvienai moteriai?

 

Gydymas skirtas visoms moterims, susiduriančioms su intymios zonos pakitimais. Dėl konkrečių procedūrų visuomet privaloma pirmiausia pasitarti su gydytoju ginekologu. Estetinės ginekologijos procedūros, kaip ir estetinės grožio procedūros, netinkamos besilaukiančioms ir maitinančioms moterims.

 

Ar yra kokių nors amžiaus apribojimų? Kokio amžiaus pacientės kreipiasi dažniausiai?

 

Amžiaus apribojimų nėra. Dažnai tai – gimdžiusios moterys, turinčios tam tikrų problemų. Daug jaunų, 35–45 metų moterų kreipiasi dėl audinių augmentacijos HR užpildais, taip pat ieško pagalbos dėl drėgmės atstatymo. Mūsų intymi zona – itin jautri, pažeidžiama ir reaguoja į aplinkos bei vidinius streso faktorius.

 

Ar estetinė ginekologija – saugi?

 

Estetinė ginekologija, kaip ir visa medicina, yra tokia, kad gali nutikti visko. Taigi visuomet rekomenduoju apsilankyti pas kelis specialistus ir išsirinkti tinkamiausią. Taip pat būtina išsiaiškinti, su kokiais produktais dirba gydytojas, ir būtinai laikytis rekomendacijų po atliktų procedūrų. Neabejoju, kad populiarėjant estetinei ginekologijai atsiras specialistų, kurie, išklausę tam tikrus kursus, bandys atlikti šias procedūras kosmetologijos kabinetuose, tačiau linkiu moterims nesusigundyti ir tokias procedūras patikėti tik gydytojams medicinos įstaigose.

 

Pabaigoje, kodėl moterys turėtų atkreipti dėmesį į estetinę ginekologiją?

 

Šių dienų medicina – labai pažengusi. Galima atlikti daug korekcijų, kurios akivaizdžiai pagerina gyvenimo kokybę. Neverta gėdytis ir kankintis, verčiau pasikalbėti su savo ginekologu ar kitu specialistu ir pasinaudojus šiuolaikinėmis medicinos galimybėmis džiaugtis visais gyvenimo malonumais. Neabejoju, šiuolaikinė ginekologija greitai bus neįsivaizduojama be estetinės ir rekonstrukcinės ginekologijos.