Krūtų korekcinėms operacijoms moterys ryžtasi dėl įvairių priežasčių. Kai kurios ankstyvoje jaunystėje jaučia kompleksų dėl krūtų apimties ar formos, kitoms nepasitenkinimas kūno pokyčiais atsiranda po gimdymo, trečioms krūtinės rekonstrukcijos operacija tampa būtinybe norint gyventi komfortiškai po persirgtos onkologinės ligos. Mitas, kad krūtų operacija – tik jų didinimas implantais.

1. Krūtų didinimas: be stereotipų

Pasak plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo Dr. Jono Drąsučio, vis dar populiariausia krūtų estetinė operacija išlieka jų didinimas implantais. „Prieš apsisprendžiant dėl tokios operacijos, būtina išankstinė ir nuodugni konsultacija, kurios metu išsiaiškinami būsimos pacientės lūkesčiai ir atsakoma į visus iškilusius klausimus. Korekcija gali padėti tik tada, kai moteris yra visiškai įsitikinusi, kad ši jai reikalinga ir pagerins gyvenimo kokybę“, – teigia gydytojas. Tokia operacija trunka apie 1 valandą,
pooperacinis laikotarpis – 6 savaitės, kai moteris negali sportuoti ir privalo nešioti kompresinę liemenėlę. Galutinis rezultatas po krūtų didinimo implantais vertinamas praėjus 6 mėnesiams.

2. Krūtų pakėlimas pagimdžius ir baigus žindyti

Pasibaigus nėštumo ir maitinimo periodui, moterys į plastinės chirurgijos specialistus dažniausiai kreipiasi dėl krūtų pakėlimo operacijos. Ši krūtų korekcijos operacija gali būti atliekama ir naudojant krūtų implantus, ir jų nenaudojant. „Krūtų pakėlimas atliekamas tuomet, kai krūtys yra pakeitusios savo formą, tūrį, audiniai per laiką išsitampę, krūtys nukarusios. Naudojant šį metodą atliekama krūtų, dažniausiai pakeitusių formą pagimdžius ir baigus maitinti kūdikį, korekcija. Konsultacijos metu gydytojas su paciente aptaria, ar krūtų korekcija bus atliekama naudojant implantus, ar ne“, – tikina „Perfectus clinica“ gydytojas Dr. J. Drąsutis. Operacija trunka apie 2,5–3 valandas, pooperacinis laikotarpis – 6 savaites. Tuo metu moteris negali sportuoti ir privalo nešioti kompresinę liemenėlę. Galutinis rezultatas vertinamas praėjus 6 mėnesiams.

3. Labiausiai kompleksuojama dėl didelių krūtų

Apie dideles krūtis, kurios sukelia daug diskomforto moteriai, kalbama retai. Vadinamosios gigantiškos krūtys – aktuali problema. Moterys, turinčios dideles krūtis, skundžiasi nugaros skausmais, joms sunku parinkti liemenėlę, krūtys atrodo neestetiškai, trukdo kasdieniame gyvenime. „Krūtų mažinimo operacija suteikia galimybę išspręsti minėtas problemas, operacijos metu galima sukurti estetišką krūtų vaizdą. Ši operacija sudėtingesnė nei krūtų didinimas, bet daugeliui moterų palengvina gyvenimą ir grąžina gražios krūtinės džiaugsmą“, – sako Dr. J. Drąsutis (rekomendacijos panašios, kaip ir krūtų pakėlimo operacijai).

4. Krūtų asimetrija: padėti gali tik chirurgas

Rečiau pasitaikanti operacija – krūtų asimetrijos korekcija. Dažniausiai ja taisoma įgimta patologija, pavyzdžiui, Polando sindromas, kai dėl krūtinės raumenų aplazijos abi krūtys yra nesimetriškos – viena gerokai didesnė už kitą ar viena apskritai neišsivysčiusi. „Tokiu atveju atliekamos kombinuotos krūtų simetrizacijos operacijos, neretai susidedančios iš kelių etapų – krūtų pakėlimo ir jų suvienodinimo implantais arba savu riebaliniu audiniu“, – pasakoja pašnekovas.

5. Krūties atkūrimas – baigiant pamiršti ligą

Tobulėjant medicinai, vis daugiau moterų sėkmingai įveikia onkologines ligas, pavyzdžiui, krūties vėžį, ir pasveikusios grįžta į normalų gyvenimą. Dėl ligos netekusioms vienos ar abiejų krūtų moterims puiki išeitis – plastinė rekonstrukcinė operacija, leidžianti atkurti prarastas kūno formas. „Atkurta krūtis padeda moterims atsikratyti kompleksų, pamiršti onkologinę ligą ir laimingai tęsti gyvenimą. Tenka stebėti, kaip sėkmingai įveikusios ligą ir ištvėrusios rekonstrukcinę operaciją moterys sužydi.“ Pasiruošimas tokiai operacijai yra ilgas, būtina nuosekliai bendradarbiauti su chirurgu. Reikia atlikti ne vieną operaciją, kad pacientė po krūtų rekonstrukcijos galėtų grįžti į visavertį gyvenimą. Reziumuodamas pokalbį, „Perfectus clinica“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Dr. Jonas Drąsutis pabrėžia, jog labai svarbu kalbėtis su gydytoju, pasakyti savo lūkesčius ir aptarti galimybes pasiekti rezultatą. Nereikia bijoti chirurgo konsultacijos. „Didžiausias atpildas mums – patenkinta ir laiminga pacientė“, – teigia gydytojas.

Daugiau informacijos apie krūtų didinimo operacijas: http://bit.ly/2LR4HsT

Daugiau informacijos apie krūtų pakėlimo operacijas: http://bit.ly/2LOjFQ1

Daugiau informacijos apie krūtų mažinimo operacijas: http://bit.ly/2NJfZ2U