Nėštumas – ypatingas, kupinas naujų iššūkių ir patirčių laikotarpis, kurio metu dažna moteris pasimeta tarp daugybės stereotipų ir mitų. Apie grožio procedūras nėštumo metu pasakoja „Perfectus Clinica“ įkūrėja ir vadovė Agnė Černičenko.

Agne, ar nėštumo metu galima atlikti grožio procedūras?

Nėštumas – individualus laikotarpis, kai kinta visi moters kūno parametrai, odos būklė ir kūno formos. Atsiranda maisto, aktyvios veiklos ribojimų ir gyvenimo būdo pokyčių. Moters kūno apimčių bei parametrų pokyčių gausa jau daugelį metų yra mokslininkų tyrinėjimo objektas, tačiau vieno atsakymo į klausimą, deja, nėra. Specialistų teigimu, jeigu nėštumo metu kyla abejonių dėl galimo procedūros šalutinio poveikio ir moteris pati bijo ar dvejoja ją atlikti, reikėtų atsisakyti. Mano asmenine nuomone ir dabar jau patirtimi, grožio procedūros – ne tik galimos, bet ir reikalingos tiek fizinei, tiek emocinei savijautai palaikyti. Kai kurios procedūros nėštumo metu kontraindikuotinos, tačiau jas galima pakeisti. Estetinėje medicinoje daugelis procedūrų gali būti pakeistos alternatyviomis, saugesnėmis procedūromis.

Kaip manote, kodėl nėščiosios bijo ir vengia procedūrų?

Labai dažnai baimė kyla iš nežinojimo, nesidomėjimo ir informacijos stokos. Tiesiog bijoma pakenkti sau bei vaisiui.

Tai kokias procedūras galima atlikti nėščiosioms?

Kiekviena moteris turėtų individualiai stebėti, kas vyksta su jos kūnu ir oda o iškilus nesklandumų nutarti, ar juos spręsti, ar palikti ponėštuminiam periodui. Iš esmės galimos daugelis odos procedūrų, nenaudojant stiprių rūgštinių preparatų. Injekcinės odos drėkinimo procedūros, pavyzdžiui, biorevitalizacija (naudojant nuskausminimą), taip pat yra galimos, svarbu nesukelti organizmui papildomo streso ir diskomforto. Nepamirškite veido ir kūno masažų, tik pasitarkite dėl jų su specialistais, nes yra kūno sričių, kurių nerekomenduojama aktyvinti.

Kokios procedūros nerekomenduojamos?

Tikrai negalima atlikti botulino toksino injekcijų ir tai labai aiškiai aprašyta procedūros rekomendacijose. Akivaizdu, operaciniai grožio klausimai taip pat nesprendžiami nėštumo bei žindymo metu. Rekomenduojama atsisakyti ir veido korekcijų hialurono rūgšties preparatais. Nors žala besilaukiančioms moterims nėra įrodyta, šiuo jautriu moters organizmui laikotarpiu nuo šių procedūrų vertėtų susilaikyti. Susilaikykite ir nuo lazerinių procedūrų, oda gali neigiamai sureaguoti. Nėštumo bei žindymo periodu visuomet konsultuokitės su gydytoju.

Jūs taip pat laukiatės, kokias procedūras atlikote ir ko vengėte pati?

Aš į šį periodą žiūrėjau ne kaip į ligą, o kaip į laikotarpį, kai savimi rūpintis reikia dar labiau. Stengiausi stebėti mitybą, nuolat sportuoti. Žinoma, intensyvumas pakito, bet tikrai ilgai lankiau teniso treniruotes, treniruotes pas lengvosios atletikos trenerę, mankštinausi namuose. Mano atradimas – vaikščiojimas. Pradžioje po 8–10 km per dieną, vėliau – po 5 km. Intensyvumas pamažu mažėja ir galiausiai lieka minimalus, bet, svarbu, lieka.

Neprižiūrint kūno nėštumo metu, tikrai daugiau priežiūros reikės po nėštumo. Kūno šveitimus ir limfodrenažinius masažus reguliariai atlikau 2–3 kartus per savaitę. Šaltas dušas ar jūra – mano nuolatinė ir nekintama rutina. O mėgstamas odos priežiūros procedūras atlikau kaip įprastai kartą per mėnesį. Odos valymas yra būtinas, tad nėštumo periodu atlieku „Hydrafacial“ procedūras. Tai viena mėgstamiausių mano procedūrų dėl savo savybių ir medicininio aparato galimybių. Taip pat liko mėgstami veido masažai. Odos priežiūra namuose suintensyvėjo. Pradėjau naudoti intensyvesnę saulės apsaugą ir dar labiau drėkinti bei maitinti odą. Tiesa, atsisakiau mimikos raukšlių korekcijos botulino toksinu. Kaip minėjau, šios injekcinės procedūros nėštumo metu nerekomenduojamos, todėl rizikuoti nesinori. Visgi, pasikartosiu, nėštumas – labai individualus ir jautrus laikotarpis, turite klausyti savęs ir specialistų. Aš šiuo metu norėjau ir tebenoriu savimi rūpintis dar labiau.