Pirmieji odos senėjimo procesai nėra labai pastebimi ir akivaizdūs, tačiau ilgainiui požymiai ryškėja ir vien kremo bei tinkamos odos priežiūros nepakanka.

Kaip pristabdyti senėjimo procesus ir ilgiau džiaugtis skaisčia oda bei tobulu veido ovalu, kalbamės su „Perfectus Clinica” įkūrėjais: vadove Agne Černičenko bei plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoju Dr. Jonu Drąsučiu.

 

Jonai, kada prasideda pirmieji odos senėjimo procesai? Kas juos lemia?

 

Pirmieji senėjimo požymiai pradeda ryškėti apie 25-uosius gyvenimo metus. Tai labai jaunas amžius ir retas susimąsto apie prevencines priemones, padedančias sulėtinti senėjimo padarinius. Bėgant metams organizmas kinta ir tikrai ne į gerą. Kiekvienas senstame panašiai, kiekvienam būdingos tos pačios tendencijos, tačiau ne kiekvienas sensta vienodai greitai. Tai lemia genetiniai veiksniai, žalingi įpročiai, mityba, aplinkos užterštumas.

 

Kokią įtaką senėjimas daro veidui? Kada reikia pradėti rūpintis savo oda?

Dr. Jonas Drąsutis

Svarbu suprasti, kad sensta ne tik oda. Sensta ir audiniai, kurie yra po oda. Tai ir poodinis bei riebalinis audiniai, raumenys, raiščiai ir net kaulai. Dažnai pastebiu pacientus, kurie, sulaukę 50 metų ir niekada nebuvę pas grožio srities specialistus, ateina į konsultaciją ir nori greitų, nebrangių sprendimų, sudedančių visus taškus ant „i“ ir padedančių atrodyti jauniau. Dažniausiai jie nustemba, paaiškinus visus galimus korekcijos variantus, ir dar labiau nustemba, kai sužino, kad ne viskas taip paprasta. Taigi atsakydamas į klausimą, kada pradėti rūpintis savo oda ir imtis senėjimo prevencijos, sakau, kad kuo anksčiau.

Agne, 14 metų rūpinatės visapusišku moterų grožiu ir sveikata, ar pastebite pokyčių?

 

Sveikatos ir grožio kultūra Lietuvoje keičiasi teigiama linkme. Atsiranda daugiau informacijos ir švietimo sveiko grožio sampratoje. Norėdami išlikti konkurencingoje rinkoje, siekiame būti gražesni, sveikesni, energingesni, deja, augant tempui, senstame greičiau ir turime savimi rūpintis labiau. Klientas nori gauti kvalifikuotas, kokybiškas, naujausias paslaugas, bet nenori gaišti laiko. Dabar dažniau atvykstama ne pasilepinti procedūromis, o susitvarkyti tai, kas nepatinka, – jauninti ir gydyti odą, stabdyti senėjimo procesus, ateina elementarios estetinės higienos suvokimas. Prieš 10 metų buvo madingas nenatūralus, dirbtinis vaizdas, o dabar klientas nori atrodyti kuo natūraliau

 

O kaip, sprendžiant iš Jūsų klinikos klienčių, keičiasi būtent lietuvių požiūris į grožio puoselėjimą ir procedūras?

 

Lietuviai konservatyvesni, ne taip drastiškai renkasi paslaugas, baiminasi mitų. Nepaisant to, kultūra keičiasi, vis daugiau moterų rūpinasi sveika oda ir net atsiveda vyrus. Vis daugiau žmonių suvokia, kad senėjimo procesus geriau stabdyti anksčiau. Klientai turi daugiau žinių apie preparatus ir galimybes, renkasi veido korekcijas su hialurono rūgšties preparatais, drąsesnės nebebijo ir botulino injekcijų. Be to, klientai tampa drąsesni ir rinkdamiesi plastinę chirurgiją.

„Perfectus Clinica” įkūrėja ir vadovė Agnė Černičenko

Jonai, kaip vyksta Jūsų konsultacija? Ar dažniau atliekate tas procedūras, kurios atrodo svarbios Jums, ar visgi įsiklausote į paciento norus ir atliekate tai, ko nori jis?

 

Vienareikšmiško atsakymo nėra. Vieni pacientai nori, kad jiems būtų atlikta procedūra nediskutuojant apie kitas veido sritis. Kiti nori išgirsti nuomonę apie tai, kaip pagerinti visą estetinį veido vaizdą. Visuomet prašau pacientų nurodyti kelias vietas, kurios, jų manymu, pačios svarbiausios ir reikalauja korekcijos. Vėliau pasakau savo nuomonę ir pabandome palyginti, ar mūsų nuomonės sutampa. Svarbiausia, atstatyti veide pusiausvyrą, tuomet žmogus atrodo geriau, labiau pailsėjęs, žvalesnis ir visapusiškai patrauklesnis.

 

Kuri veido dalis greičiausiai išduoda amžių ir kokių yra galimų korekcijos būdų?

 

Skruostai – lyg veido pamatas, ant kurio stovi veido pastatas, todėl yra pirminė sritis, kurią reikia koreguoti, kad žmogus atrodytų jauniau. Skruostams koreguoti yra keli variantai ir visi jie tinkami, tačiau turintys ir teigiamų, ir neigiamų savybių. Visuomet pacientui pateikiu kelis variantus: 1) nieko nedaryti 2) konservatyvusis korekcijos variantas (hialurono rūgšties užpildai) 3) chirurginis korekcijos variantas.

 

Kaktą, tarpuakio sritį ir raukšles prie šoninių akių kampų galima koreguoti atliekant botulino toksino injekcijas. Iki dabar sklando daug mitų apie botulino toksiną, tačiau tai yra vaistinis preparatas ir estetikoje naudojamos nedidelės dozės, todėl bijoti tikrai nereikėtų. Blogiausiu atveju, nepatikus efektui, praėjus 3–4 mėnesiams po injekcijų viskas pamažu grįš į pradinę stadiją ir pacientas galės daugiau niekada nebeatlikti šių injekcijų. Iš patirties galiu pasakyti, kad 95 proc. žmonių botulino toksino injekciją kartotų ir ateityje, nes džiaugiasi rezultatu.

 

Skruostai – lyg veido pamatas, ant kurio stovi veido pastatas, todėl yra pirminė sritis, kurią reikia koreguoti, kad žmogus atrodytų jauniau.

Užsiminėte apie mitus. Agne, kokių mitų esate girdėjusi apie šias korekcines procedūras?

Daug mitų sklando apie botulino toksiną, tačiau reikia žinoti, kad tai yra vaistas, skirtas gydymui. Pradžioje jis buvo naudojamas oftalmologijoje (akių žvairumui gydyti). Pastebėjus, kad mažėja mimikos raukšlės prie akių, pradėtas naudoti estetinėje medicinoje. Šiandien tai viena populiariausių ir saugiausių procedūrų.

 

Taip pat mitas, kad po lūpų korekcijos tikrai turėsite „ančiuko“ lūpas. Nustebtumėte, kiek moterų ateina į lūpų, skruostų, paakių korekcijas ir po jų sulaukia gražiausių komplimentų. Dar vienas mitas, kad tikram vyrui nieko nereikia. Vyrai lygiai taip pat sensta, tačiau nori atrodyti energingesni ir jaunesni, dažnai net labiau nei moterys.

 

Džiugu, kad dingsta mitai, jog estetinė medicina, plastinė chirurgija – tik turtingiems žmonėms. Yra daug sprendimų rezultatui pasiekti, todėl kalbamės su pacientu apie galimybes, rekomenduojame kelis tinkamus sprendimus, kad jis būtų patenkintas ir laimingas.

 

Jonai, o kaip dėl hialurono rūgšties užpildų? Papasakokite apie juos plačiau.

 

Korekcijos hialurono rūgšties užpildais – gana greitas korekcijos būdas. Tiesa, atliekamas ne gydytojo, jis gali turėti labai rimtų pasekmių. Jei specialistas, atlikdamas procedūrą, neišmanys veido anatomijos ir suleis užpildų į kraujagysles, gali jas užkimšti ir sutrikdyti kraujo tekėjimą į audinius. Hialurono rūgšties užpildai pavojingesni nei botulino toksinas, tačiau dauguma žmonių to nesupranta. Be to, korekcijos užpildais gali suteikti gražų ir greitą rezultatą, tačiau viskas priklauso nuo užpildų kiekio.

 

Dingsta mitai, jog estetinė medicina, plastinė chirurgija – tik turtingiems žmonėms. Yra daug sprendimų rezultatui pasiekti.

Dažnai žmonės tikisi, kad jų amžiaus pakitimus gali išspręsti 1 švirkštas (1 ml) hialurono rūgšties užpildų. Tokiais atvejais paprašau įsivaizduoti1 ml vandens savo delne ir pabandyti numalšinti troškulį. Tai neįmanoma. Taip pat kaip neįmanoma su 1 ml atstatyti žmogaus veido ovalo bei koreguoti veido proporcijas. Galutinis rezultatas po injekcijų visuomet priklausys nuo to, kokį kiekį hialurono rūgšties užpildų naudosime korekcijos metu. Negalime tikėtis gerų rezultatų su nedideliu hialurono rūgšties užpildų kiekiu. Skruostų sritis dažniausiai koreguojama su 2–4 ml hialurono rūgšties užpildu, nosies, lūpų kampo raukšlės – 1–2 ml, raukšlės, besitęsiančios nuo lūpų kampų žemyn, koreguojamos su 1–2 ml, smakras – 3–4 ml, apatinio žandikaulio linija ryškinama naudojant papildomus 3–4 ml hialurono rūgšties užpildų, na, o lūpų korekcija gali būti atliekama su 0,5–1,5 ml.

 

Atliekant injekcijas svarbu vadovautis principu, kad atstatome tai, ką žmogus prarado bėgant metams arba ko gamta nedavė, tačiau neatliekame hiperkorekcijos, nenatūraliai atrodančio vaizdo.

 

Kokia yra tokių korekcijų kaina?

 

Kaina priklauso nuo užpildų gamintojo ir kokybės. Dažniausiai, 1 ml hialurono rūgšties užpildo kainuoja apie 280 eurų. Kai pacientas sutinka su didesniu užpildų kiekiu, kaina sudaroma individualiai, pagal jam reikalingą užpildų kiekį.