Kokios procedūros šiuo ypatingu laikotarpiu yra pačios efektyviausios ir labiausiai rekomenduojamos profesionalų, klausiame grožio klinikos įkūrėjos Agnės Černičenko.

– Agne, kokias grožio procedūras jūs rekomenduojate būtent prieš šventes?
– Visų pirma visuomet rekomenduoju teisingai įvertinti prieššventinę Jūsų odos būklę pas specialistą, o gal paaiškės, kad Jūs visus metus labai kruopščiai ir nuosekliai rūpinotės savo oda ir ji yra puikios būklės. Tuomet šiuo itin įtemptu prieššventiniu laikotarpiu parekomenduočiau tiesiog rasti laiko sau pasimėgauti veido masažu. Atlikus profesionalų veido masažą suaktyvinama kraujotaka, stimuliuojami gilesni veido audiniai. Pati esu didelė veido masažo gerbėja ir šį ritualą atlieku bent kartą per mėnesį, tai naudinga ir odai ir sielai. Menka paslaptis – švenčių metu, didelis krūvis krenta ant moters pečių – pasirūpinti ypatingomis dovanomis, gurmanišku maistu, šventine nuotaika – šioje rutinoje lengva, tačiau neverta pamiršti pačioms savęs.

Taip pat noriu priminti, jog būtinas veido odos priežiūros įprotis – veido valymas, specialistai rekomenduoja atlikti kas 28 dienas. Bėgant metams odos regeneracija lėtėja, tad raginis sluoksnis turi būti pašalinamas nuolat, tik tuomet oda bus sveika, skaisti, oda efektyviau įsisavins kremų ar kaukių gerąsias savybes.Visuomet veido valymą atlikite tik pas kompetetingus specialistus ir pageidautina licencijuotose gydymo įstaigose. Namuose nepadarysite profesionalaus vakuuminio veido valymo, ar saugaus spuogų valymo, kad „nepasigautumėte“ užkrėtimo ar didesnės komplikacijos, kas nei šventiniu nei jokiu kitu laiku nėra pageidaujama.

Žinoma, jeigu visgi neturite galimybės atlikti veido valymo pas specialistą, laikykitės disciplinos ir atlikite reguliarų odos šveitimą (pilingą) namuose, įsigykite tam reikalingas priemones ir kiekvieną mėnesį kalendoriuje pasižymėkite pastabą „veido valymas“ taip bus kur kas lengviau laikytis disciplinos ir nenukrypti nuo reguliarios veido odos piežiūros.

Labai svarbu atlikus odos valymą papildomai, intensyviai drėkinti odą – netinkama odos priežiūra po veido valymo gali išprovokuoti daug neigiamų veiksnių: raukšleles, mažus nepageidaujamus spuogelius.

– Kokios dažniausios odos problemos žiemą?
– Vėjas, šaltis, sniegas ir lietus ir šildomos patalpos gali stipriai išsausinti odą, tokiu atveju naminės priemonės vargu ar padės. Tad jeigu jau taip nutiko, būtina tartis su specialistu dėl intensyvaus odos drėkinimo, tokiu atveju rekomenduoju injekcines drėkinimo procedūras, tarkime: biorevitalizacija, PRP, mezoterapijos kokteiliai, ar tai ką rekomenduos jūsų specialistas, išsamiai įvertinęs odos būklę.

Odos drėkinimas šiuo metų laiku tiesiog būtinas, kad oda neprarastų skaistumo ir neatsirastų papildomų raukšlelių. Mūsų oda tai didžiausias organas, kurį būtina puoselėti ir rūpintis itin atsakingai. Antro kūno ar odos šiame gyvenime mums niekas neduos. Puoselėkite savo odą ir pradėkite tai daryti dabar, prieš šventes ir nelaukite kitų metų bei naujos pradžios.

– O ar prieš šventes rekomenduojate rimtesnes injekcines procedūras ar geriau jas palikti ramesniam laikotarpiui?
– Svarbiausia neatlikti jų Kūčių išvakarėse. Taigi jeigu norite šventes sutikti su panaikinta mimikos raukšle, subtiliu ryškesniu lūpų kontūru, viską atlikite bent 7-10 dienų iki numatytos šventės. Po rimtesnių injekcinių procedūrų visuomet išlieka nepageidaujamų mėlynių tikimybė, verta pasilikti laiko, kad jei pastarosios ir atsirastu – spėtų laiku ir pasišalinti. O tuomet jau pasiruoškite visus žavėti ir mėgautis komplimentais.

Svarbiausia nuolatinis, nuoseklus grožio puoselėjimas ir sveikas protas. Atraskite tinkamą sau specialistą, kuris jus girdi ir supranta jūsų lūkesčius, taip pat labai svarbu žinoti – specialistas turi atkurti natūralų jūsų vaizdą, su metais prarastą audinių tūrį, pristabdyti senėjimo procesus ar pakoreguoti asimetriją, – bet nesukurti naujo veido. Grožio ir estetinės medicinos industrijoje labai svarbu saikas.

– Ir pabaigai, patarkite dėl dovanų. Kokias procedūras labiausiai rekomenduotumėte dovanoti?
– Visa grožio ir estetinės medicinos industrija priklauso nuo individualių poreikių ir galimybių. Aš pati dažniausiai dovanoju atvirą dovanų čekį su galimybe dovanos gavėjui pačiam pasirinkti norimas procedūras, kas tai bebūtų: odos puoselėjimas, plaukelių šalinimas, injekcinės veido korekcijos ar net plastinės operacijos. Tiesa, ne kartą susidūrėme su vyrais, kurie dovanoja moterims konkrečių, jų išsvajotų operacijų dovanų čekius.

Plastinė chirurgija jau seniai nėra tabu, todėl įprasta ir populiaru dovanoti artimam žmogui sveikesnį ir gražesnį kūną. Visgi, jei norite konkrečios dovanos, bet nežinote, apie ką Jūsų artimas žmogus svajoja, įteikite veido odos drėkinimo kurso dovanų čekį, kuriuo tikrai apsidžiaugtų kiekviena moteris. Arba plaukelių šalinimo procedūrą, nes tai ilgalaikė investiciją į sveiką ir gražią kūno odą. Beje, ši dovana itin tinka ir vyrams, juk šiuolaikinis vyras rūpinasi savo išvaizda tiek pat, kiek moteris, todėl daugelis procedūrų, tinkamų moterims, tinka ir vyrams.