Kalbant apie odos atjauninimo procedūras, vis dažniau girdimas mistinis trijų raidžių trumpinys PRP. Ką jis reiškia? Kuo ypatinga ši sparčiai populiarėjanti procedūra, pasakoja „Perfectus Clinica“ įkūrėja ir vadovė Agnė Černičenko, pati į savo odos priežiūros rutiną įtraukusi būtent PRP.
Agne, esate sveikatos ir grožio klinikos įkūrėja bei vadovė. Atrodo, galite mėgautis bet kokiomis grožio procedūromis, tačiau esate būtent PRP procedūros gerbėja. Kodėl? Kokia tai procedūra?

Savo klientams ir draugams visuomet rekomenduoju pasikalbėti su specialistu ir kartu pasirinkti tinkamiausią metodiką norimiems rezultatams pasiekti. Tai gali būti tiek chirurginiai, tiek kosmetologiniai sprendimai, tačiau sveikos odos puoselėjimas – privalomoji mūsų grožio dalis.Ne paslaptis, kad su amžiumi odoje mažėja elastino, kolageno, hialurono rūgšties, oda suglemba, papilkėja, tampa mažiau elastinga, mažėja audinių tūris, kuriuos norisi atstatyti. Todėl nuolat ieškome būdų, kaip pagerinti jos būklę.

Pirmumą teikiu kuo natūralesnėms procedūroms. PRP, arba PRGF (priklausomai nuo gamintojo), yra plazmoterapijos procedūra. Ši procedūra žavi tuo, kad naudojamas produktas yra paruoštas tik iš mano pačios kūno žaliavos – iš mano kraujo.

Kaip ši procedūra atliekama? Ar ji skausminga?

Bendrai procedūra trunka apie valandą. Unikalumas yra paprastumas: paimamas nedidelis kiekis paciento kraujo, specialioje centrifugoje jis išsukamas, taip atskiriama plazma ir sukoncentruojami joje esantys trombocitai. Gauta plazma injekuojama į odą. Tuomet trombocitai išskiria augimo faktorius, kurie suaktyvina odos atsinaujinimo procesus, tokius kaip ląstelių dauginimasis, migracija, suaktyvėja kolageno, elastino, hialurono rūgšties gamyba, dėl ko oda tampa drėgnesnė, stangresnė, elastingesnė, mažėja raukšlės. Taigi mūsų pačių kraujas skatina odos atsinaujinimo procesus!

 

Žinoma, labai svarbu ir tai, kad ši procedūra nesukelia alerginių ar atmetimo reakcijų – juk negaliu būti alergiška savo paties kraujui. Na, o skausmas – labai individualus dalykas. Plazma injekuojama į odą plonyte adata. Nepasakyčiau, kad labai skauda. Bet toms, kurių skausmo barjeras yra labai žemas, prieš procedūrą naudojame nuskausminamąjį kremą.

 

Kam rekomenduojama atlikti PRP procedūrą?

Plazmos procedūra rekomenduojama atlikti tiems, kurių oda atrodo pavargusi, praradusi elastingumą, išsausėjusi, papilkėjusi, kurie nori sumažinti smulkias raukšles ar panaikinti ratilus aplink akis, gydyti postaknės randus. Taip pat ypač geri rezultatai atliekant plazmos procedūrą plaukams – stabdomas jų slinkimas, retėjimas, plaukai tampa sveiki ir žvilgantys.

Panašu, kad ji tinka visiems, ar yra kam PRP nerekomenduojama?

Nerekomenduojama besilaukiančioms, sergantiems autoimuninėmis ligomis, turintiems infekciją, odos ligą arba naviką injekcijos srityje, veido pūslelinę, kraujo sutrikimų, susijusių su trombocitų arba kraujo krešėjimo nukrypimais.

Kokioms sritims gali būti taikoma PRP procedūra?

Įprastai PRP taikoma veido, kaklo, dekoltė, rankų sritims, plaukams ir sąnariams gydyti, ypač populiaru sporto medicinoje greitesniam potrauminiam gijimui. Pati mėgstu judėti, sportuoju 5 kartus per savaitę su asmenine trenere ir žaidžiu tenisą. Sportas tiesiogiai susijęs su mūsų gražiu ir sveiku kūnu, gera nuotaika ir, žinoma, oda, o sportuodami neretai gauname traumą, tad PRP ir čia labai aktyviai veikia reabilituojant sąnarius, sausgysles ir skatina greitesnį gijimą.

Papasakokite, kuo išskirtinė jūsų klinikoje atliekama PRP procedūra?

Ilgai domėjausi, su kuria plazmos technologija dirbti mūsų klinikoje. Norėjau būti visiškai tikra dėl jos kokybės, svarbiausia, rezultatų. Pasirinkome „Endoret“ technologiją dėl jos mokslinio pagrindimo, patikimumo ir universalumo. Man patinka, kad su „Endoret“ galima paruošti dvi plazmos formas – skystį arba gelį „EndoretGel“. Atrodo, tas pats kraujas, bet, kitaip jį paruošę, gauname visiškai skirtingus rezultatus. Beje, „EndoretGel“ dar naujiena Lietuvoje – tai unikalus produktas su dvejopu poveikiu. Užpildas, kitaip vadinamas „fileris“, turintis visas skystos plazmos savybes odai jauninti.

Koks procedūros efektas? Ar jis matomas iškart po vienos procedūros?

Žiūrint, kokią plazmos formą taikome. Jei atliekama skystos plazmos procedūra, po procedūros oda tampa skaistesnė, drėgnesnė, stangresnė, mažėja smulkios raukšlės –oda atjaunėja ir pašviesėja. Rezultatas matomas po kelių savaičių, nes tai priklauso nuo odoje vykstančių procesų.

Rekomenduojama atlikti 3 procedūras, nors poveikį matysite jau po pirmosios. Su „EndoretGel“ forma siekiame užpildyti gilesnes raukšles, atstatyti prarastą audinių tūrį, pamodeliuoti veido kontūrus, kurie su metais glemba bei dėl gravitacijos smunka žemyn. Užpildas – natūralus, todėl drastiškų pokyčių nesitikėkime. Tai labai saugu tiems, kas bijo injekuoti ilgesnį poveikį turinčius hialurono „filerius“. Šis efektas matomas iškart po procedūros, o praėjus kelioms savaitėms ima ryškėti ir plazmos poveikis odai – ji tampa elastingesnė, drėgnesnė, skaistesnė. Unikalus produktas. Labai juo žaviuosi. Rekomenduojama viena procedūra kas keturis–šešis mėnesius.

Po PRP procedūros oda tampa skaistesnė, drėgnesnė, stangresnė, mažėja smulkios raukšlės –oda atjaunėja ir pašviesėja.

Ar yra kokių nors šalutinių poveikių?

Ne, kaip minėjau, tai – mūsų pačių kraujas. Viskas, kas gali nutikti, tai žymė dūrio vietoje, mėlynė, tačiau tai nuo dūrio, ne nuo plazmos. Svarbu suprasti, kad šias procedūras galima atlikti tik licencijuotoje gydymo įstaigoje ir šį grožio gydymą atlieka tik gydytojas, kur yra ypač griežti aseptikos reikalavimai. Tuomet tai saugu. Man sunku patikėti, kad tokios procedūros gali būti atliekamos nelicencijuotose įstaigose ar kosmetologo kabinete.

Agne, kada geriausia atlikti šią procedūrą? Kas kiek laiko reikėtų kartoti?

Procedūrą geriausia atlikti nuo rudens iki pavasario. Po saulės vonių odai ypač reikia drėgmės ir priežiūros. Ji – išsausėjusi, pažeista, o plazma kaip tik atstato odos drėgmę. Šaltuoju metų periodu gauname mažiau vitaminų, saulės, oda labiau veikiama išorinių veiksnių, tokių kaip vėjas, šaltis. Tokiu atveju plazmoterapija paspartina odos regeneraciją, stiprina jos imunitetą.

Ir galiausiai, kokia procedūros kaina?

„Perfectus Clinica“ klinikoje PRP odos būklės gerinimo procedūra – nuo 200 eurų, tai priklauso nuo pageidaujamų ir gydytojo parenkamų sričių, „EndoretGel“ – 500 eurų – vienos procedūros metu išgauname apie 5 ml gelio, kuris injekuojamas į audinius tose zonose, kur labiausiai matomi senėjimo pokyčiai ir norisi atstatyti su metais prarastą tūrį.