Estetinė medicina

Odos senėjimas prasideda maždaug nuo 20-25 metų.
Tačiau pokyčiai nėra smarkiai pastebimi ir ryškus, vadinami pirmaisiais senėjimo požymiais.
Odos senėjimas labai priklauso nuo genetiškai paveldėtų individualių žmogaus savybių, jo gyvenimo būdo,
žalingų įpročių bei kitų faktorių. Tokie veiksniai kaip rūkymas, dažnas lepinimasis saulės spinduliais, stresas,
nepilnavertė mityba, poilsio bei miego stoka palieka pėdsakus žmogaus odoje. Bėgant metams, odos elastingumas mažėja.
Oda sausėja, kinta jos tonusas bei stangrumas, odoje mažėja hialuroninės rūgšties kiekis.

Hialurono rūgšties užpildai

Kaip sustabdyti laiką. Skirtingos problemos – skirtingi sprendimo būdai

„Kaip atrodote 20-ies nulėmė gamta, kaip atrodote 50-ies yra tik Jūsų nuopelnas“ (Coco Chanel).

Senėjimas, kada reikia pradėti rūpintis odos pakitimais?

Odos senėjimas prasideda maždaug nuo 20-25 metų. Tačiau pokyčiai nėra smarkiai pastebimi ir ryškus, vadinami pirmaisiais senėjimo požymiais. Odos senėjimas labai priklauso nuo genetiškai paveldėtų individualių žmogaus savybių, jo gyvenimo būdo, žalingų įpročių bei kitų faktorių. Tokie veiksniai kaip rūkymas, dažnas lepinimasis saulės spinduliais, stresas, nepilnavertė mityba, poilsio bei miego stoka palieka pėdsakus žmogaus odoje. Bėgant metams, odos elastingumas mažėja. Oda sausėja, kinta jos tonusas bei stangrumas, odoje mažėja hialuroninės rūgšties kiekis.

Šiais laikais vis daugiau žmonių supranta, jog oda turime rūpintis nuo jaunų dienų. Seniau žmonės manydavo, jog iki 40 metų nieko nereikia daryti ir ypatingai rūpintis oda. Tačiau šis mitas jau senai paneigtas! Odai turėtume skirti dėmesį dar jaunystėje. Tokiu būdu, oda bus puoselėjama ir atrodysime jauniau, besiformuojančios raukšlės bus pradėtos koreguoti dar joms neįsisenėjus.

Kokios procedūros rekomenduojamos žmonėms ir kodėl?

Žinoma, oda turime rūpintis kasdiena, vengti kenksmingų įpročių ir aplinkos veiksnių. Teisinga veido odos priežiūra ir apsauga padės ją apsaugoti nuo išankstinio senėjimo. Patariame pradėti nuo kosmetologo konsultacijos, kasdieninei odos priežiūrai pasirinkti tinkamas priemones bei kremą. Tačiau ateina laikas, kai reikiamą vandens kiekį odoje neįmanoma palaikytį ir atstatyti  naudojant tik kosmetologiją.  Kol kas nėra išrastas kremas, kuris įsigertų taip giliai į odą ir ją sudrėkintų, kaip skelbia kremus reklamuojančios kompanijos. Odai „pamaitinti“, kad ji būtų sveikesnė, reikalingos hialuroninės rūgšties injekcijos. Tokios procedūros rekomenduojamos tiek vyresnio, tiek jaunesnio amžiaus žmonėms, kurie stengiasi išlaikyti sveiką bei švytinčia odą. Suleidus hialuroninės rūgšties preparatus į odą, pritraukiama daugiau vandens, kuriuo aprūpinama oda. Viena iš tokių procedūrų – biorevitalizacija. Biorevitalizacijos metu į odą suleidžiamas labai skystas hialuroninės rūgšties preparatas. Jos tikslas – atgaivinti ir sudrėkinti odą, pritraukti daugiau vandens ir atkurti hialuroninės rūgšties balansą odoje.  Biorevitalizacija atliekama kas dvi savaites ir rekomenduojama atlikti ne mažiau kaip tris šios procedūros kursus. Procedūra itin tinkama rudenį, kuomet oras šąla ir mūsų oda yra veikiama įvairių dirgiklių. Taipogi, ji rekomenduojama po saulėto metų periodo ar grįžus į Lietuvą po atostogų šiltuose kraštuos. Jauniems žmonėms biorevitalizacija itin tinkama, nes saugo odą nuo senėjimo ir naujų smulkių raukšlių susidarymo. Biorevitalizaciją galima atlikti veido, kaklo, dekoltė srityje. Neretai yra atliekama plaštakų nugariniuose paviršiuose. Efektas juntamas apie 6 mėnesius.

Mūsų klinikoje plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai konsultuoja visais plastinės chirurgijos klausimais – dėl estetinių operacijų. Atliekamos visos veido estetinės injekcijos (hialuroninės rūgšties užpildai, botulino toksino injekcijos, trombocitų praturtintos kraujo plazmos injekcijos ir kita..)

Kuo skiriasi tarpusavyje hialuroninės rūgšties preparatai?

Šiai dienai, rinkoje yra labai daug kompanijų gaminančių įvairius preparatus, tačiau toli gražu, ne visų jų saugumas ir patikimumas yra patvirtintas. Renkantis procedūrą, svarbu pasikonsultuoti su gydytoju specialistu, kokiomis priemonėmis tai bus atliekama. Nuo pasirinktos priemonės priklauso preparato toliaravimas, natūralus vaizdas ir jausmas, kaip tolygiai priemonė pasiskirstys audiniuose bei „suirs“, kiek laiko bus matomas efektas Mūsų klinikoje dirbama tik su patikimos kompanijos gaminiais, kurie rinkoje visame Pasaulyje yra 25 metus.

Hialuroninės rūgšties preparatai tarpusavyje skiriasi savo tankiu. Vieni yra klampesni ir ‚kietesni‘, o kiti skystesni ir ‚minkštesni‘. Skirtingai zonai koreguoti naudojami skirtingi preparatai. Smulkioms raukšlėms koreguoti skirti preparatai, netiks gilesnių raukšlių korekcijai ir atvirkščiai. Jeigu raukšlė yra gili, naudojami klampesni užpildai. Jie suleidžiami į poodį ir tokiu būdų iš vidaus tiesina raukšlę. Šiuo atveju, tie preparatai, kurių tankis yra mažas, nesugebės ištiesinti susidariusios gilios raukšlės.

Su hialuroninės rūgšties preparatais galima koreguoti daugumą veido, kaklo raukšlių. Veido srityje koreguojamos nosies – lūpų raukšlės, raukšlės burnos srityje, apie akis, tarpuakio sritis, skruostų srities raukšlės. Taipogi, koreguojamos ir kaktos srities horizontalios raukšlės.

Kuo mažesnio tankio „minkštesnis“ preparatas, tuo jis greičiau suyra organizme, todėl procedūrą gali tekti kartoti dažniau (kas 6-7 mėnesius). Jeigu užpildas yra didelio tankio, efektas gali būti matomas ir po 1-1,5 metų.

Botulino toksino injekcijos? Kas tai ir kodėl kartais žmonės nepagrįstai bijo šių procedūrų?

Net ir labai gerai prižiūrint savo odą, vengiant žalingų veiksnių, vis viena veido srityje atsiranda mažiau ar daugiau vadinamų ‚mimikos‘ raukšlių. Jos susiformuoja dėl veido raumenų susitraukimų. Labiausiai jos pastebimos kaktos srityje, tarpuakyje, aplink akis. Mimikos raukšlės pradeda formuotis dar jaunystėje ir bėgant metams, jos tik gilėja. Žmonėms, kuriems tokios raukšlės nepatinka ir sukelia diskomfortą galima pasiūlyti jas koreguoti botulino toksino pagalba.

Botulino toksinas – tai vaistinis preparatas, kuris sėkmingai naudojamas medicinoje nuo 1980 m. Estetinėje medicinoje botulino toksinas naudojamas beveik 20 metų. Botulino toksinas suleistas į raumenį, sutrikdo nervinio impulso sklidimą nervu iki raumens ir tokiu būdu raumuo silpniau susitraukia, o raukšlės, kurios atsiranda dėl raumens susitraukinėjimo, tampa mažiau pastebimos. Estetinėje medicinoje botulino toksinas naudojamas labai nedidelėmis dozėmis, lyginant su tomis, kurios yra naudojamos rimtiems sveikatos sutrikimams gydyti.

Estetikoje, botulino toksino injekcijų pagalba dažniausiai koreguojamos horizontalios kaktos raukšlės, tarpuakio „pykčio“ raukšlės, smulkios raukšlės ties išoriniais akių kampais. Taip pat botulino toksino injekcijos itin veiksmingai veikia esant hiperhidrozei – padidintam prakaitavimui pažastų, delnų, padų srityse.

Suleidus preparatą, jis dažniausiai pradeda veikti 4-5 dieną po injekcijos. Maksimalus veikimas pasiekiamas praėjus dviem savaitėm po injekcijos. Tuomet, tikslinga pakartotinė gydytojo konsultacija, norint įvertinti esamą rezultatą ir esant poreikiui atlkti korekciją.

Tiesa ir mitai apie estetines grožio procedūras

Perfectus clinica dirbantis plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Jonas Drąsutis atėjus rudeniui papasakojo apie keletą aktualiausių procedūrų, skirtų pasirūpinti oda.

„Vasaros metu odą veikia intensyvi saulė, ji išsausėja, ryškiau pasimato smulkios paviršutinės raukšlės, todėl aktualu paskatinti odos regeneraciją. Tam skirta PRP – trombocitais praturtintos kraujo plazmos procedūra. Prieš procedūrą paimamas paciento kraujas, jis centrifuguojamas, atskiriami eritrocitai, kurie nusėda į mėgintuvėlio apačią, o kraujo plazma su trombocitais atsiskiria į kitą sluoksnį. Būtent šis sluoksnis yra kraujo dalis, skatinanti odą atsinaujinti, geriau gyti žaizdas, suaktyvinanti kraujotaką ir sulėtinanti plaukų slinkimą. Procedūra kartojama kas tris, keturias savaites. Rekomenduojama per metus atlikti tris ar keturias tokias atkuriamąsias odos procedūras“, – PRP pristato gydytojas. Anot jo, odos pokyčius galima pastebėti jau po mėnesio. Atlikus procedūrą oda pastebimai tampa stangresnė, atstatomas natūralus drėgmės lygis, dėl to veido bruožai atrodo ryškesni, oda dar skaistesnė.

Populiarios ir Perfectus clinica dažnai atliekamos botulino toksino injekcijos ir hialurono rūgšties užpildų procedūros. „Šios procedūros galimos atlikti visus metus. Tačiau tikėtina, jog po vasaros gali labiau išryškėti odos problemos, pasimatyti gilios raukšlės, atsiradusios dėl amžiaus ar suformuotos mimikos, dėl to injekcijos tampa ypač aktualios“, – sako gydytojas.

Hialurono rūgšties užpildų ir botulino toksino injekcijos – tai skirtingos procedūros, kurių pagalba siekiama skirtingų rezultatų. „Botulino toksinu galima efektyviai koreguoti mimikos raukšles, pavyzdžiui, tarpuakyje esančią pykčio raukšlę, raukšles apie šoninius akių kampus, horizontalias kaktos raukšles, suformuotas mimikos raumenų. Jis skirtas susilpninti mimikos raumenų veiklą. Po injekcijos raukšlė išnyksta arba tampa akivaizdžiai švelnesnė. Svarbu nepamiršti, kad botulino toksinas yra vaistas, kurį suleisti į odą gali tik kompetentingas gydytojas. Procedūros negali atlikti kosmetologas ar kitas specialistas“, – pamini gydytojas. Hialurono rūgšties injekcijos efektyvios norint užpildyti smulkias ir gilias raukšles, susiformuojančias bėgant metams. „Hialurono rūgštimi koreguojamas veido ovalo kontūras, skruosto ir smakro apimtis, lūpų forma, smulkios ir gilios raukšlės apie lūpas. Medicininių studijų duomenimis, botulino toksino injekcijų rezultatus pacientės mato jau po dviejų dienų. Įvedus hialurono rūgšties užpildą efektas stebimas iškart po procedūros, į odą patekęs užpildas iš karto panaikina raukšlės žymę.“

Anot gydytojo, kartais pacientas gali neteisingai įvertinti amžinius veido pakitimus. „Labai dažnai pacientai ateina skųsdamiesi viena ar kita veido raukšle, tačiau nemato visumos. Estetinės medicinos specialistai žino žmogaus veido amžinius anatominius pokyčius  ir turi patirties, kaip reikia juos įvertinti. Specialistas nefiksuos dėmesio į vieną ar kitą konkrečią raukšlę, o koreguos visumą, tik tuomet bus galima tikėtis teigiamo estetinio rezultato ir patenkinto paciento.“

Mitai

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Jonas Drąsutis sako, kad botulino toksino ir hialurono rūgšties injekcijos vis dar yra plačiai apipintos mitais. Vieni jų verti dėmesio, kiti žmonių sukurti iš nežinojimo. Perfectus clinica konsultuojantis gydytojas aptaria keletą dažniausiai visuomenėje sklandančių nuogirdų.

Dirbtinumas

„Pirmas pacientų, atėjusių pasiteirauti dėl injekcijos, klausimas: ar po suleistos injekcijos neatrodysiu dirbtinai? Kiekvieno gydytojo siekiamybė – natūralus vaizdas. Nenatūralios veido proporcijos, neproporcingai padidintos lūpos ar išryškinti skruostai – tai praeitis ir sutirštintas mitas. Profesionalus gydytojas injekciją į odą įveda siekdamas pagerinti, o ne pabloginti natūralią žmogaus išvaizdą.“

Nekokybiški užpildai

„Esminis dalykas į odą leidžiant užpildus – jų kokybė. Jei suleisime nesertifikuotus, nežinomos kilmės užpildus, gali laukti didelių pasekmių, netgi tokių, kurias vėliau reikėtų spręsti chirurginiu būdu. Dėl to akcentuoju licencijuotos vietos ir profesionalaus gydytojo, kuris atlieka injekciją, svarbą.“

Žingsnis visam gyvenimui

„Botulino toksinu ir hialurono rūgšties užpildais atliekamos procedūros nėra žingsnis visam gyvenimui. Jeigu preparatas patikimas ir kokybiškas, jo veikimas ilgainiui natūraliai išnyks ir leis moteriai vėl išvysti pradinę odos būklę.

Greitas idealus rezultatas

Medicininių tyrimų duomenimis, geriausias gydymo rezultatas pasiekiamas periodiškai lankantis pas gydytoją ir laikas nuo laiko  atliekant estetines injekcijas. Reguliarus gydymas leidžia pasiekti kur kas efektyvesnį rezultatą nei kartą per metus į odą suleidžiamas botulino toksinas.

Atlikdami gydomąsias ir grožio terapijas, procedūras ar skirdami operacijas centro gydytojai vadovaujasi devizu, kad gražus, jaunatviškas ir gyvybingas žmogus jaučiasi tik būdamas sveikas. Patirtį sukaupę Perfectus clinica gydytojai visų pirma pasirengę išklausyti ir tik nuodugniai įvertinę situaciją ar paciento poreikį paskirti geriausiai pritaikytą sprendimą.