Padidinto prakaitavimo gydymas (pažastų, delnų, pėdų sritys)

Šiandien vis dažniau susiduriama su padidėjusiu prakaitavimu – hiperhidroze, kuri neretai sukelia tiek emocinių, tiek išvaizdos nepatogumų. Apie padidėjusį prakaitavimą, atsiradimo priežastis pasakoja Flebologijos centro  plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Jonas Drąsutis.

Kas tai yra botulino toksino injekcijos? Kaip senai tai yra būdas kovoti su prakaitavimu?

Botulino toksino preparatas yra viena pagrindinių priemonių kovojant su hiperhidroze. Ji pasireiškia didesniu prakaitavimu, nei reikalingas normaliai kūno termoreguliacijai užtikrinti. Neretai ši liga prasideda  paauglystėje, tačiau dažnai paūmėja ir vėlesniame amžiuje. Hiperhidrozė gali pasireikšti įvairiose kūno vietose, tačiau dažniausiai – pažastyse, delnuose bei paduose. Pasitaiko atvejų, kai hiperhidrozė atsiranda kaip kitų ligų pasekmė (cukrinis diabetas, infekcinės ligos, onkologinės ligos).

Procedūras atlieka

Milda Kaupienė

Ar gali būti, kad man prasidėjusi hiperhidrozė?  Jei į 4 ar daugiau sekančių kriterijų atsakėte TAIP, tikėtina, kad Jūsų turite hiperhidrozę.

[

Daugiau nei 6 mėnesius pasireiškia padidėjęs prakaitavimas.

[

Padidėjęs prakaitavimas pasireiškia vienoje ar keliose kūno srityse: pažastys, delnai, padai ir kitos vietos

[

Prakaituojate tolygiai abiejose pusėse

[

Pasireiškia tik dienos metu

[

Padidėjęs prakaitavimas būna beveik kas dieną

[

Jums yra iki 30 metų

[

Hiperhidrozės polinkis pasireiškia šeimoje

[

Prakaitavimas didėja užsiimant kasdienine veikla

Padidėjęs prakaitavimas žmogui sukelia daug nepatogumų. Stresinėse situacijose, su kuriomis susiduria kiekvienas žmogus, padidėjęs prakaitavimas tikrai nepadeda, o priešingai, sukelia daug emocinių problemų tiek darbe, tiek užsiimant kita veikla. Taigi padidėjęs prakaitavimas ne tik fizinė, bet ir emocinė problema.

Kaip injekcijos gali padėti sumažinti prakaitavimą?

Šiandien yra puikus sprendimas, padedantis išspręsti šią nemalonią problemą. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad botulino toksinas yra efektyviausias hiperhidrozės gydymo metodas. Gydymo metu atliekamos daugkartinės botulino toksino injekcijos reikiamoje zonoje kas 1-2 cm. Botulino toksinas padeda sumažinti norimos vietos prakaitavimą. Efektas dažniausiai pastebimas praėjus 2-3 dienoms po injekcijų. Minėtas efektas stiprėja ir maksimaliai pradeda veikti 10-14 dienų po vaisto suleidimo. Procedūra kartojama ne anksčiau nei po 6-8 mėnesių kuomet prakaito liauka vėl pradeda funkcionuoti.

Šis gydymo metodas yra taikomas jau daugelį metų ir nuo 2004 metų yra patvirtintas FDA (Amerikos maisto ir vaistų administracija) kaip efektyvus gydymas nuo padidėjusio prakaitavimo.

Botulino toksinas gali būti leidžiamas ne tik į pažastis, neretai pacientai skundžiasi padidintu prakaitavimu delnų ir padų srityse. Tokiais atvejais, botulino toksino preparatą galima leisti ir į šias problemines zonas.

Kokie yra procedūros privalumai ir minusai?

Procedūra padės atsikratyti nepageidaujamo prakaitavimo norimose srityse 6-8 mėnesiams. Nepaisant efektyvių rezultatų procedūra gali būti šiek tiek skausminga, nes atliekami daugybiniai dūriai į norimą sritį. Dūrių vietos kelias diena gali būti sudirgusios, paraudusios ir gali matytis nedidelės kraujosruvos.

Ar gali botulino toksino injekcijas leisti specialistas be medicininio išsilavinimo?

Kadangi botulino toksinas – tai vaistinis preparatas, būtina žinoti, kad šias injekcijas turi teisę atlikti tik specialistas turintis medicininį išsilavinimą – gydytojas.

Susisiekite

+370 (521) 95899