Ausų plastika

Ausų atlėpimas gali sukelti labai didelių psichologinių problemų, ypač mokykliniame amžiuje. Tokie vaikai tampa savo bendramokslių ir bendraamžių patyčių objektu.

Ausų plastikos operacija – tai kosmetinė operacija, kurios tikslas sumažinti ausies kaušelio atsikišimą ir sumažinti ausies atlėpimą.

Dažniausi pacientai yra vaikai, tačiau tokio tipo operaciją sėkmingai galima atlikti ir suaugusiems žmonėms. Geriausia operuoti ikimokyklinio amžiaus vaikus (~6-7 metai), nes jų ausies dydis jau beveik pasiekęs suaugusio žmogaus ausies dydį, tačiau kremzlė vis dar yra minkšta ir lengviau koreguojama. taip pat, reiktų paminėti, kad šis amžius yra labai tinkamas operacijai dėl psichologinių aspektų, nes korekciją tikslinga atlikti dar iki to, kai vaikas pradeda lankyti mopkyklą.

Ausis atrodo atlėpusi, jeigu ausies kaušelis yra atsikišęs daugiau nei 15-20 mm. nuo kaukolės. Tokią būklę galima koreguoti tik chirurginiu būdu ir atlikti ausų plastikos operaciją.

Operaciją sėkmingai galima atlikti vietinėje nejautroje, tačiau išskirtiniais atvejais, kuomet pacientas pageidauja, galima taikyti bendrinę nejautrą.

Operacijas atlieka

Dr. Jonas Drąsutis

Operacijos Eiga

Jeigu operacija atliekama naudojant vietinę nejautrą, tuomet vaistai yra suleidžiami su adatos ir švirkšto pagalba į užausio sritį. Kartu su vietiniais anestetikais, naudojamas ir adrenalinas, kuris sutraukia kraujagysles ir mažina kraujavimo riziką operacijos metu ir po jos.  Suleidus vaistus, šalinama dalis minkštųjų užausių audinių (oda ir poodis), riebalinio audinio,  specialiu instrumentu susilpninama kremzlė, kad ji būtų lankstesnė. Netirpstančių siūlų pagalba suformuojama pageidaujama ausies forma. Žaizda gali būti užsiuvama arba tirpstančių, arba netirpstančių siūlu pagalba.

Po operacijos ausys apibintuojamos elastiniu bintu, kuris po kelių dienų gali būti pakeistas sportine juostele, kuri prispaus ausis ir apsaugos jas nuo išorinės aplinkos veiksnių. Rekomenduojama nešioti spaudžiančio tipo tvarstį (elastinis bintas ar sportinė juostelė) apie 4 savaites (dieną ir naktį), o vėliau dar 2 savaites naktimis arba sportuojant, einant į lauką ar užsiimant kita intensyvesne veikla.