Krūtų pakėlimas

Krūtų pakėlimas, dar vadinama ‚mastopeksija‘– procedūra, kurios metu spenelis ir areola (tamsesnis odos plotas aplink spenelį), yra perkeliamas aukščiau krūtinės ląstoje ir šalinami dalis krūties audinių.

Krūtų pakėlimas gali būti atliekamas bet kuriame amžiuje, svarbu, kad krūtys būtų jau susiformavusios. Taip pat svarbu paminėti, kad krūtų pakėlimas gali būti atliekamas ir dar negimdžiusioms, nes po operacijos, labiausiai tikėtina, kad moteris nepraras galimybės ateityje žindyti kūdikį.

Prieš operaciją, operuojantis chirurgas pasižymi norimą vietą, į kurią operacijos metu bus perkeltas spenelis ir areolos kompleksas. Kartais, ši operacija atliekama kartu su krūtų padidinimu implantais. Operacijos metu, chirurgas pašalins dalį krūtų audinio ir pakels kitus audinius į norimą vietą bei fiksuos spenelį ir areolos kompleksą naujoje vietoje.

Po operacijos žaizdose bus palikti drenai,  kad nesikauptų skysčiai ir jie išbėgtų lauk.

Po operacijos

[
Jus operuojantis gydytojas pakeis tvarsčius kitą dieną po operacijos. Taip pat, bus sprendžiama dėl drenų pašalinimo. Pirmo perrišimo metu svarbu gerai apžiūrėti spenelį bei areolos kompleksą ir įvertinti jų kraujotaką.
[
Po operacijos, pirmas kelias dienas, pacientė gali jausti skausmus krūtų srityje, todėl svarbu vartoti analgetikus ir malšinti skausmus.
[
Pacientėms patartina dėvėti specialią liemenėlę. Tokiu atveju, liemenėlę reikia dėvėti 1,5 mėn. nuo operacijos dienos.
[
10-12 dienų po operacijos šalinami operaciniai siūlai.
[
Pašalinus siūlus ir sugijus operacinėms žaizdoms, galima pradėti tepti randus su preišrandiniais tepalais. Iš pradžių, randai bus ryškus, tačiau palengva šviesės ir galutinai susiformuos po 1-1,5 metų.
[
Po operacijos, pirmus 6 mėnesius krūtų forma keisis, audiniai minkštės ir formuosis galutinis krūtų vaizdas.

Operaciją atlieka

Operacijas atlieka

Dr. Jonas Drąsutis

Operacijas atlieka

Dr. Aleh Stasevich