Nosies plastika

Nosies plastika – operacija, skirta pagerinti nosies formą, dydį ar proporciją su kitomis veido dalimis.

Operacijos metu galima panaikinti nosies kuprelę, sumažinti šnervių dydį, pakoreguoti nosies galiuko formą ar kitaip pakeisti nosies formą.

Procesas

Nosies operacija, kuri užtrunka apie 2 val., atliekama taikant bendrinę nejautrą.  Galimi du nosies plastikos variantai: uždara ir atvira nosies plastika. Uždaros nosies plastikos metu yra atliekami nedideli pjūviai nosies gleivinėje. Atviros nosies plastikos metu yra atliekami didesni pjūviai nosies apatinėje dalyje, kurie nusitęsia į šnerves. Operacijos metu galima koreguoti kaulinę nosies dalį, minkštuosius audinius ar nosies pertvarą. Operacijos technika priklauso nuo konkretaus paciento.

Po operacijos nosis dažniausiai fiksuojama įtvaru iki 7 – 14 dienųPo operacijos pacientams patariama iki 3 savaičių susilaikyti nuo aktyvaus fizinio krūvio, lankymosi pirtyje, saunoje ar baseine. 

Rezultatas

Operacijos rezultatas priklauso  nuo pagrindinės operacijos priežasties. Jeigu operacija atliekama dėl nosies kuprelės, tai po operacijos galima tikėtis panaikinti kuprelę arba palyginti nosies kontūrą. Taip pat reikia nepamiršti, kad nosies audinių ypatumai neleidžia daryti galutinės išvados apie estetinius ir funkcinius operacijos rezultatus anksčiau nei praėjus maždaug 1 metams po operacijos.

Operaciją atlieka

Operacijas atlieka

Dr. Jonas Drąsutis

Operacijas atlieka

Dr. Aleh Stasevich