Pilvo plastika

Tai chirurginė intervencija, kurios pagrindinis tikslas koreguoti pilvo srities deformaciją ar pašalinti audinių perteklių ir tokiu būdu pagerinti kūno linijas.

Kokią problemą išsprendžia

Pilvo plastika dažniausiai atliekama po kūno svorio sumažinimo ar gimdymo, kuomet pilvo apačioje susiformuoja odos ir kitų audinių perteklius, kurio žmogus negali panaikinti kitais būdais (mityba, sportas ar kt.). Taip pat operacijos metu yra koreguojamas pilvo raumenų išsiskyrimas (diastazė), kuris dažniausiai atsiranda po gimdymo.

Operacijas atlieka

Dr. Jonas Drąsutis

Operacijos aprašymas

Operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą, kurios metu pacientas miega ir nejaučia skausmo. Operacijos trukmė ~3 valandas. Operacijos metu pašalinamas pilvo minkštųjų audinių perteklius, o jeigu yra pilvo raumenų išsiskyrimas, jis koreguojamas ir susiuvamas.

Pirmais operacijos rezultatais galima džiaugtis iškart po operacijos, tačiau galutinis rezultatas bus stebimas praėjus 6-12 mėn. po operacijos, kuomet organizmas visiškai pasveiks ir suminkštės operaciniai randai. Dažniausiai praėjus 3-4 mėn. po operacijos, pacientas jau nebejaučia jokio diskomforto, o praėjus 6-8 sav. nuo operacijos dienos, galima grįžti prie kasdieninės ar sportinės veiklos.

Rekomendacijos

  • Vengti fizinio krūvio ir dėvėti kompresinį diržą 6-8 sav.
  • Po operacijos pacientui rekomenduojamas gydymas stacionare bent jau 2 paras. Tik įsitikinus, kad paciento būklė gera, rekomenduojamas gydymas ambulatorinėmis sąlygomis.
  • Limfodrenažinis masažas pirmuosius du mėnesius po operacijos
  • Jeigu yra paliekamos operacinės siūlės, jos šalinamos 10-12 d. po operacijos.