Lazerinės venų operacijos

Venų ligų gydymo metodai

Esama kelių venų ligų gydymo metodų, todėl tinkamas gydymas prasideda nuo tikslios diagnozės. Atlikus diagnozę ir tiksliai nustačius ligos priežastį, gali būti taikomi konservatyvaus arba chirurginio gydymo būdai, neretais atvejais – jų kombinacija. Konservatyvus gydymas – tai gydymas vaistais (venotonikais), kurie didina kojų venų sienelės tonusą. Taip pat gali būti taikoma kompresinė terapija kojas sutvarstant elastiniais tvarsčiais arba mūvint specialias elastines kojines. Abu gydymo metodai taikomi siekiant sumažinti veninio kraujo sąstovį (stazę) apatinėse kojų dalyse ir pagerinti veninio kraujo tekėjimą širdies link. Jeigu po oda esantys veniniai mazgai nedideli, gali būti taikoma skleroterapija, kurios metu į veną suleidžiami specialūs vaistai kosmetiniam defektui pataisyti.

Chirurginis gydymas taikomas jeigu nepadeda kiti gydymo metodai, o ligos priežastis yra poodinių venų kamienų vožtuvų nepakankamumas. Prieš operaciją atliekami privalomi tyrimai (bendrasis kraujo, šlapimo, kraujo krešėjimo, gliukozės kiekio kraujyje, elektrokardiograma). Operuojama skalpeliu arba lazeriu. Abu operavimo būdai saugūs ir neskausmingi, o pacientas greitai atgauna visą darbingumą.

Mūsų centre konsultuoja vieni geriausių savo srities specialistų.
Gydytojai, suteiks Jums informatyvią konsultaciją, parinks gydymo metodus.

Gydytojas kraujagyslių chirurgas

Dr. Tomas Janušauskas

Gydytojas kraujagyslių chirurgas

Dr. Rolandas Dagilaitis

Alternatyva skalpeliui – procedūros lazeriu

Venų ligoms gydyti gali būti taikomas jau minėtas lazerinis endovaskulinis gydymas, pradėtas taikyti prieš 10 metų. Šis gydymas – pats moderniausias pasaulyje, paremtas sudėtingų lazerinių technologijų panaudojimu ir yra minimaliai invazinio pobūdžio. Operacijos metu, unikalaus šviesolaidžio dėka lazerinė energija sunaikina venas, suardydama jų sieneles.

Ką reikia žinoti apie lazerinį kojų venų varikozės gydymą?

Lazerinių operacijų sėkmė priklauso nuo dviejų dalykų: specialisto, atliekančio operaciją, bei įrangos, naudojamos operacijos metu. Venų lazeriai skirstomi į labai daug rūšių ir tipų, esama ir kelių tipų šviesolaidžių, nuo kurių taip pat labai priklauso operacijos rezultatai bei paciento savijauta po procedūros. Pirmos kartos lazeriai (jų bangos ilgis svyravo nuo 800 iki 980 nm), pradėti taikyti nuo 2000-ųjų metų, neužtikrino ilgalaikių gerų rezultatų: liga atsinaujindavo, po operacijos pacientai jausdavosi blogai, buvo reikalinga bendra ar regioninė nejautra, didelė komplikacijų rizika. Dėl šių priežasčių 2006-aisiais metais buvo sukurti ir pradėti taikyti antros kartos lazeriai, kurių bangos ilgis 1470 nm, šie lazeriai sėkmingai taikomi iki šiol. Technologijoms tobulėjant, taip pat buvo sukurtas naujas žiedinis šviesolaidis, iki minimumo sumažinęs paciento pooperacinį diskomfortą. Naudojant šį šviesolaidį, pacientai po operacijos jaučiasi keliolika kartų geriau, nei pacientai, kuriems atlikta ta pati operacija su tuo pačiu lazeriu, bet naudojant paprastą šviesolaidį.

Yra teigiančių, jog visi lazeriai bei šviesolaidžiai vienodi, o bangos ilgis yra tik komercinis triukas, tačiau tai – viso labo mitas. Suprantama, kad naudojant senesnes technologijas, operacijos savikaina taip pat gerokai mažesnė. Kiekvienas gali nuspręsti pagal savo finansines galimybes bei turimą informaciją, kurį gydymo būdą pasirinkti, tačiau verta atkreipti dėmesį, kad naujausios technologijos – tai kokybė. Taigi, ar verta taupyti sveikatos sąskaita? Taip pat esama teigiančių, kad lazerinis venų gydymas tinka tik pradinėse ligos stadijose, kada venos yra labai plonos ar matosi tik kapiliarai, tačiau tai taip pat netiesa. Lazerinis venų gydymas tinka apie 95 proc. pacientų, kuriems yra tiek pavienių kapiliarų, tiek trofinių opų.

Kuo unikalus endovaskulinis lazerinis kojų varikozės gydymas?

Endovaskulio lazerinio kojų varikozės gydymo privalumai prieš standartinę chirurginę operaciją yra šie:

[
Geras klinikinis efektas  (100% pacientų procedūros kartoti nereikia).
[
Operacija atliekama naudojant vietinę nejautrą (pacientas iš karto po operacijos gali vykti į namus).
[
Nereikalingas specialus paciento paruošimas.
[
Pacientas nepraranda darbingumo (iš karto po operacijos gali vaikščioti ir atlikti lengvus darbus).
[
Lengvas pooperacinis periodas (pacientas beveik nejaučia skausmo, kraujosruvos bei kojų tinimas – minimalūs).
[
Puikus kosmetinis efektas (nėra pjūvių, siūlių bei randų).

Kaip atliekama lazerinė endovaskulinė kojų varikozinių venų operacija?

Operacijos metu pumpuojama  varikozinė didžioji arba mažoji poodinė vena. Per adatos dūrį į ligos pažeistą veną įkišamas  lazerio šviesolaidis. Ultragarso kontrolėje aplink veną suleidžiamas atšaldytas anestezuojantis skystis, sudaroma „anestetiko pagalvė“, kuri ne tik malšina skausmą, bet ir saugo aplinkinius audinius nuo terminio poveikio. Lėtai traukiant šviesolaidį, lazerio spinduliai  suardo veną  ir sulipdo ją per visą jos ilgį. Vėliau suardyta vena rezorbuojasi.

Konsultacija prieš gydymą

Prieš gydymą specialistas turi susipažinti su Jūsų ligos istorija, apžiūrėti Jūsų venas, nustatyti jų diametrą, įvertinti giliųjų kojų venų darbą bei venų vožtuvų būklę. Visiems pacientams prieš operaciją paskiriamas ultragarsinis dvigubo skenavimo tyrimas. Įvertinęs surinktus duomenis, gydytojas rekomenduos Jums tinkamą gydymą: paviršinių kojų kapiliarų korekciją lazeriais, intensyvia impulsine šviesa, endovaskulinį varikozinių venų gydymą, varicektomiją (operacinį gydymą), venų skleroterapiją.

Siekiant geriausių rezultatų, gali tekti derinti kelis gydymo metodus. Pavyzdžiui, su lazeriniu endovaskuliniu kojų venų varikoziniu gydymu sėkmingai galima derinti paviršinių kojų veninių kapiliarų korekciją lazeriu intensyvia pulsine šviesa ar taikyti skleroterapiją.

Ar šis gydymo metodas man tinka?

Tai galite sužinoti, paklausę mūsų gydytojo. Jei turite daugiau klausimų, maloniai kviečiame skambinti į „Perfectus clinica“ tel. (8 5) 219 5899 ir susitarti dėl privačios gydytojo konsultacijos. Jus apžiūrėjęs specialistas galės nuspręsti, ar šis gydymo metodas Jums tinka.

Kaip vyksta sveikimas?

Po operacijų (ypač chirurginių) yra itin svarbi ankstyvoji reabilitacija, nuo kurios priklauso geresni sveikimo rezultatai. Kad gijimo procesas būtų kuo trumpesnis ir sklandesnis, pacientas po operacijos konsultuojamas bei apmokomas kaip, pavyzdžiui, mankštintis. Pacientui taip pat patariama kitais jam rūpimais klausimais: kokius įtvarus naudoti, kokius ramentus pasirinkti, kaip vairuoti automobilį ar saugiai lipti laiptais. Taip pat gali būti sudaroma reabilitacijos programa, vykdoma specialistų komandos.

Po operacijos lazeriu sveikimo procesas daug paprastesnis ir greitesnis. Kadangi šio tipo operacija atliekama taikant vietinę nejautrą, nėra ištraukiami poodinių venų kamienai, nepažeidžiami aplinkiniai audiniai, smarkiai sumažėja pooperacinio skausmo tikimybė, kraujosruvos minimalios. Pacientas po operacijos ne tik iš karto išvyksta iš dienos stacionaro, bet netgi tą pačią dieną gali atlikti lengvus darbus. Po operacijos pacientams 6 dienas skiriami antikoaguliantai ir kompresinė  2 savaičių terapija.