PRP sąnarių terapija

Sąnarių ligos ir patirtos traumos yra viena dažniausių priežasčių, dėl kurių pacientai kreipiasi į pirminės sveikatos priežiūros įstaigas. Sąnarių ligos sudaro apie 100 nozologinių vienetų, daugelis jų tarpusavyje glaudžiai susiję. Bendrosios praktikos gydytojams, į kuriuos pirmiausia kreipiasi pacientai, ne visada pavyksta nustatyti skausmą sukėlusią priežastį. Ūmus ar besitęsiantis ilgalaikis skausmas stipriai veikia ligonio fizinę, psichinę ir socialinę būseną, todėl kenčiantis žmogus kreipiasi į gydytoją tikėdamasis greitai numalšinti skausmą. Tačiau ne visada chirurginis ar medikamentinis gydymas jį sumažina, kartu prireikia taikyti kitas inovatyvias priemones, tarp jų PRP (trombocitų prisotintos plazmos terapija) injekcijas, norint pašalinti ar sumažinti ligonį varginantį ir žalojantį skausmo sindromą. Naudojant trombocitais praturtintą plazmą – pastarieji išleidžia augimo faktorius, kurie sužadina natūralius gijimo procesus organizme, skatina audinių gijimą ir atsinaujinimą, bei mažina uždegimą.

Mūsų klinikoje konsultuoja vieni geriausių savo srities specialistų.
Gydytojai, ortopedai-traumatologai, suteiks Jums informatyvią konsultaciją, parinks gydymo metodus.

Gydytojas ortopedas - traumatologas

Justinas Vaičiulis

Gydytojas ortopedas - traumatologas

Tomas Vorobjovas

PRP terapija taikoma

[

Degeneracinės skeleto ir raumenų ligos

[

Gerina kremzlės paviršiaus regeneraciją

[

Sporto traumos

[

Sausgyslių uždegimai

[

Sąnarių ir raumenų pažeidimai/skausmai

[

Sąnarinis skausmas klubuose

[

Peties sąnario skausmas

[

Alkūnės sąnario skausmas

[

Plaštakos sąnarių skausmas

[

Artritas

[

Osteoartritas

[

Ir kt.

Kaip atliekamos PRP autologinių ląstelių injekcijos?

Gydymas trombocitų koncentratu (PRP, angl. Platelet-rich plasma) – pakankamai naujas Lietuvoje ir sparčiai populiarėjantis pasaulyje gydymo metodas. Tai saugus ir efektyvus metodas gydyti judamojo aparato ligas. Į pažeistą organizmo vietą suleidžiama trombocitų koncentrato injekcija, gaunama iš paties paciento kraujo. Procedūros metu iš venos paimamas nedidelis kiekis kraujo. Kraujas specialiai paruošiamas, iš jo išgaunamas trombocitų koncentratas PRP. Jame esančių trombocitų koncentracija net iki 9,3 karto didesnė, lyginant su įprastu trombocitų kiekiu kraujyje.

Nustatyta, kad kraujyje cirkuliuojantys trombocitai atsakingi už audinių regeneraciją. Trombocitų sudėtyje yra augimo faktorių, kurie ima veikti iškart, kai tik trombocitai suaktyvinami. Šie augimo faktoriai labai svarbūs audinių regeneracijai.

Atliekant šią procedūrą, dūrio vieta nenuskausminama, taip išlieka didesnis efektyvumas. Paruošta autologinė plazma suleidžiama specialia adata tiesiai į probleminę vietą. Po procedūros dažnai jaučiamas skausmas. PRP procedūra rekomenduojama atlikti  1-2 kartus.

 

Šis metodas efektyviausias, kuomet taikomas kompleksiškai, derinamas su kineziterapija, gydomąja mankšta, fizioterapija!